Po całej serii ponurych doniesień z kraju nareszcie jakaś dobra wiadomość: w Ełku ksiądz i katechetki oprotestowali przedstawienie uczniowskiego kabaretu Normal z Zespołu Szkół imienia Baczyńskiego za wprowadzenie na scenę postaci księdza Ryzyka.

Protestanci katoliccy domagają się ukarania uczniów. Wiadomość dlatego jest dobra, że zaprzecza obiegowym poglądom, iż szkoła nie przygotowuje do życia we współczesnym społeczeństwie. Szkoła w Ełku na pewno przygotowuje. Młodzi adepci kabaretu Normal, którzy chcieli opowiedzieć o swoim widzeniu świata i z tego świata się pośmiać, jak już przejdą przez młyn protestów, oburzenia i zakazów, będą przygotowani do życia jak sam Pietrzak.

W stanie wojennym ojciec Krąpiec, ówczesny rektor KUL, studentom, którzy przychodzili się skarżyć, że milicja ich bije, mawiał: bije? I bardzo dobrze robi. Przynajmniej wiecie, gdzie żyjecie. Dzieciaki z Ełku dowiadują się tego już w pierwszej klasie liceum. Już ich później nic nie zaskoczy. Już mogą spokojnie dorastać syci wiedzy obywatelskiej i świadomi ryzyka.

Ponieważ protestowicze twierdzą, że skecz o księdzu Ryzyku obraża uczucia religijne, wiadomo już, że jego pierwowzór, ojciec Rydzyk, stał się przedmiotem kultu religijnego i powinien być chroniony przez prawo na równi z Bogiem Ojcem. Słowem, powinien zażywać czci takiej, jak pierwszy sekretarzw czasach komuny, choć i wtedy kpiarze niepoprawni pozwalali sobie na aluzje. Teraz i tego być nie może, zwłaszcza w szkołach, bo jak skorupka za młodu nasiąknie, to na starość nie będzie słuchać Radia Maryja. Gwoli sprawiedliwości, mamy nie tylko klerykalne, ale i świeckie święte krowy, w stadzie których na czele są geje.

Wszyscy protestują przeciwko prezydentowi Poznania Grobelnemu za zakazanie Marszu Równości, a nikt się nawet nie zająknie, że Grobelny zakazał też Marszu Onanistów z trzepaczkami, organizowanego przez Naszość. Grobelny jest piętnowany za homofobię, a onanofobia uchodzi mu na sucho. Homoseksualiści zamiast okazać braterską solidarność, też potępili onanistów za szydzenie z idei tolerancji. Czyli okazali się nietolerancyjni. Potrzebny będzie Marsz Równości Gejów z Onanistami. Najlepiej zorganizować go w Ełku.